15 maja, 2016

Jak zwalczyć stres przed sesją narzeczeńską / Asia + Adam

Umówiliście się z fotografem na sesję narzeczeńską. To będą wasze pierwsze profesjonalne zdjęcia, a może już wcześniej stawaliście przed obiektywem i macie niemiłe wspomnienia? Zaczynacie czuć się niepewnie.

stres przed sesją narzeczeńską

Po co dałam się namówić, brzydko wychodzę na zdjęciach, nie lubię okazywać czułości gdy ktoś inny patrzy…

Takie i inne wątpliwości mogą pojawić się w głowach narzeczonych. Taki stres przed jak najbardziej naturalny. Ale jak zwalczyć stres przed sesją narzeczeńską?

Sesja narzeczeńska, którą proponuję jako gratis do pakietu reportaż + ślub jest właśnie po to, abyście mogli się przełamać. Abym mógł Wam pokazać, że każdy może ładnie wyglądać na zdjęciach, każdy ma ten lepszy profil a moim zadaniem jest go odnaleźć. Jeśli czujecie stres przed sesją zdjęciową to sesja narzeczeńska jest właśnie dla Was. To jest odpowiedni czas i miejsce aby się przemóc.

Nie warto tego trudnego momentu przekładać na ostatnią chwilę myśląc jakoś to będzie. Nie warto dokładać sobie dodatkowego stresu w dniu ślubu.

5 porad jak zwalczyć stres przed sesją narzeczeńską

1) odpowiednie nastawienie

Nie przejmujcie się tym, że coś może nie pójść do końca po waszej myśli. To tylko zdjęcia. Nie musicie ich nikomu pokazywać. Umówicie się na zdjęcia i zobaczycie jaki będzie efekt.

2) skupcie się na sobie nawzajem

Nie wiesz jak stanąć? Stańcie razem tak jak Wam wygodnie, tak jak robicie to na co dzień gdy jesteście sami. Nie wiesz co zrobić z rękoma? Obejmij swojego partnera, dotknij dłoni, policzka. Nie wiesz gdzie patrzeć? Zamknij oczy i wtul się w drugą osobę.

3) wybierzcie odpowiednie miejsce

Jeśli wstydzicie się, że postronne osoby będą się Wam przyglądać, to na sesję wybierzcie ustronne miejsce. Po co się męczyć na ruchliwym deptaku, kiedy można przejść w boczną uliczkę i tam na spokojnie robić zdjęcia.

4) powiedzcie fotografowi o swoich obawach

Fotograf powinien stanąć na wysokości zadania i bezboleśnie poprowadzić Was podczas sesji uwzględniając wasze obawy i potrzeby.

5) wybierzcie odpowiedniego fotografa

Ten ostatni punkt w zasadzie jest najważniejszy. Jeśli się do niego przyłożycie to możecie zapomnieć o pierwszych czterech punktach. Dobry, doświadczony fotograf wie jak zwalczyć stres przed sesją narzeczeńską u swoich modeli. Spokojnie rozwieje wasze wątpliwości, zbuduje właściwe nastawienie, zaproponuje odpowiednie miejsce sesji i pięknie Was ustawi do zdjęć jeśli będzie taka potrzeba.


zdjęcia Asi i Adama

Z Asią i Adamem umówiliśmy się w miejscu, które oferuje wiele ciekawych możliwości a jednocześnie nie jest zbyt mocno uczęszczane. Asia przyznała, że ma stres przed sesją narzeczeńską. Czy to widać na zdjęciach? Z pewnością widać, że są z Adamem bardzo szczęśliwi i że świetnie się bawili.

Dziękuję Wam bardzo za te wspaniałe, bezstresowe popołudnie.

Zapraszam do obejrzenia kliku kadrów z sesji narzeczeńskiej Asi i Adama.
SHARE THIS STORY
COMMENTS
ADD A COMMENT