17 marca, 2020

Porady przed sesją narzeczeńską

Dla wielu osób sesja narzeczeńska jest pierwszym kontaktem z fotografem nie licząc zdjęć do dokumentów czy klasowych zdjęć w szkole. Dlatego często wiąże się to ze stresem – jak sobie z nim poradzić można przeczytać w osobnym artykule: 5 porad jak zwalczyć stres przed sesją narzeczeńską. Normalne jest też to, że chcesz wypaść jak najlepiej i zastanawiasz się co zrobić aby efekt był jak najlepszy, a pamiątka cieszyła przez długie lata po ślubie.

Porady przed sesją narzeczeńską – 8 wskazówek

Te luźne wskazówki nie są przepisem ani receptą na udane zdjęcia. Każdy do sesji zdjęciowej musi podejść indywidualnie i określić swoje oczekiwania i potrzeby. Jeśli zastanawiacie się co możecie zrobić i na co zwrócić uwagę to te porady przed sesją narzeczeńską mogą Wam pomóc.

1. Podzielcie się sobą – postawcie na otwartość

Szczerość to podstawa. Choć brzmi to jak frazes, to będę mógł uchwycić Wasze prawdziwe zachowanie tylko wtedy, gdy zaprosicie mnie do swojej przestrzeni. Spróbujcie zachowywać się tak jakbyście byli sami, tak jak spędzacie razem czas i nie ukrywajcie tego. Tak samo ważny jest rozbrajający śmiech, jak i ciche, wrażliwe momenty. Oczywiście, poprowadzę Was podczas sesji, poradzę jak się ustawić, ale potrzebuję, byście wyszli mi na przeciw i pozwolili mi wejść w Waszą intymność.

2. Nie powstrzymujcie się

Po prostu bądźcie sobą! Wydaje się to oczywiste, ale czasami parom trudno jest się naprawdę zaangażować i odnaleźć podczas zdjęć. Chcę, aby to Wasze prawdziwe zachowanie nadawało ton i nastrój sesji, a nie to, jak Waszym zdaniem powinna ona wyglądać. Lubicie się śmiać i wygłupiać? A może jesteście zamknięci w sobie i lubicie posiedzieć w ciszy? Chcę zobaczyć wszystkie te małe chwile, które niestety moglibyście odrzucić – powstrzymać się przed jakimś gestem bo może nie wypada. Nie zachowujcie się tak, jak myślicie, że powinniście. Wolę uchwycić Was takimi jakimi naprawdę jesteście. Najprawdziwsze emocje są wtedy gdy same, naturalnie wypływają!

3. Ubierzcie się po swojemu

Ubierzcie się wygodnie, nie musicie się specjalnie stroić bo to okazja. Załóżcie coś, w czym czujecie się pewnie i wygodnie. Niezależnie od tego, czy to podarte dżinsy, czy letnia spódnica! Jeśli masz dylemat i chcesz mojej rady to powiem, że koszula i sukienka w stonowanych, neutralnych barwach zawsze się sprawdzają.

4. Znajdźcie spokojny czas

Możliwe, że nie będziecie korzystnie wyglądać na koniec stresującego dnia wypełnionego zadaniami. W dniu sesji postarajcie się zachować spokój przez cały dzień. Może zjedzcie razem obiad, zrelaksujcie się, robiąc razem coś, co lubicie. W ten sposób, kiedy spotkamy się na sesji zdjęciowej, będziecie tryskali miłością i ekscytacją, zamiast czekać, aż to się skończy by dokończyć to co jeszcze musicie dziś zrobić. Pozwólcie, że uchwycę Was w najlepszym dniu!

5. Zapomnijcie o zdjęciach

Nie przychodzicie na zdjęcia dla mnie. To ja jestem dla Was: aby utrwalić Waszą miłość. Celem nie jest robienie ładnych zdjęć. Chcę uchwycić ekscytujący etap w Waszym życiu, gdy spędzacie razem czas. Prawdopodobne Wasze ostatnie „profesjonalnie” zdjęcia, były robione w szkole średniej lub do dowodu osobistego. Obiecuję wam, że nie będzie tak sztywno. Więc zapomnijcie o zdjęciach i skupcie się na cieszeniu się wspólnie spędzonym czasem.

6. Wybierzcie otoczenie, które do Was pasuje

Zdecydowanie nie chodzi tylko o lokalizację, ale także o to, jak do niej pasujecie. Nastawienie, miejsce zdjęć i pogoda wpływają na Wasz nastrój i charakter zdjęć. Chcę więc, abyście byli w otoczeniu, które lubicie i w którym się dobrze czujecie. Niezależnie od tego, czy jest to Wasz dom, czy brzeg jeziora, liczy się tylko to, że to Wasze miejsce i czujecie się dobrze.

7. Nie bójcie się spontaniczności

Nie bójcie się usiąść na trawie czy oprzeć o ścianę. Przejdźcie przez leśną ścieżkę z pajęczynami, pozwólcie by wiatr rozczochrał włosy. Jeśli będziemy musieli cały czas zatrzymywać się, aby uczesać włosy lub ułożyć sukienkę, to cała naturalna atmosfera się zatraci. Chcę, aby było to naturalne więc po prostu nie przejmujcie się.

8. Zostawcie niepotrzebne rzeczy

Zostawcie torby, nie martwcie się, że będziecie czegoś potrzebować. Chcę, abyście mogli lekko i łatwo się poruszać, ponieważ będę robił zdjęcia także w różnych małych momentach, w międzyczasie, gdy tylko zobaczę ciekawą chwilę. Dodatkowe przedmioty jak na przykład torby utrudniają spontaniczne zdjęcia, więc minimalizm jest najlepszym rozwiązaniem!


Porady przed sesją narzeczeńską

Te luźne wskazówki nie są przepisem ani receptą na udane zdjęcia. Każdy do sesji zdjęciowej musi podejść indywidualnie i określić swoje oczekiwania i potrzeby. Jeśli zastanawiasz się co możesz zrobić i na co zwrócić uwagę to te porady przed sesją narzeczeńską mogą Ci pomóc.

Nazwa prowadzącego kurs: Coffee Bean Studios

Ocena redakcji:
5
SHARE THIS STORY